O nás

Penta Real Estate vznikla oddelením realitnej divízie spoločnosti Penta Investments, ktorej začiatky siahajú do roku 1994. Skupina Penta vstúpila do realitného sektora v roku 2005 a odvtedy sa vypracovala na lídra na realitnom trhu, a to na Slovensku, v Českej republike, ako aj v Poľsku.

Naším cieľom je stavať budovy, ktoré prispievajú k urbanistickému rozvoju danej lokality. Spolupracujeme preto s najlepšími odborníkmi v obore, špičkovými architektmi a inžiniermi. Naše skúsenosti v spojení s ich kreativitou a cieľavedomosťou sú garanciou najvyššej kvality a investičnej hodnoty nášho realitného portfólia.

V súčasnosti jej portfólio pozostáva z viac ako 30 projektov pre komerčný, rezidenčný a maloobchodný sektor. Filozofiou spoločnosti je vytváranie lepších priestorov, a to s prísnym dôrazom na kvalitu. Či už ide o proces rozvoja existujúcej nehnuteľnosti, voľbu dodávateľov a partnerov, alebo výber budúcich zamestnancov, Penta Real Estate si kladie za cieľ byť najlepší. Dôkazom toho sú projekty ako Sky Park v Bratislave a železničná stanica Masarykovo nádraží v Prahe, ktoré vznikli v spolupráci so svetoznámou architektkou Zahou Hadid. Naši zamestnanci tak majú príležitosť spolupracovať na takýchto projektoch a priamo sa podieľať na ich príprave spolu so zakladateľmi Penty, ktorí ju vedú aktívnym spôsobom. Zároveň dobré rozhodnutia a výsledky zaručujú zamestnancom jedinečnú príležitosť kariérneho postupu. Nie sú obmedzovaní vekom ani skúsenosťami, ale len svojimi vlastnými ambíciami a schopnosťou pripraviť pridelené projekty. Rovnako atmosféra orientovaná na zamestnancov a mnohé firemné podujatia tvoria prirodzenú súčasť DNA spoločnosti.

Náš tím

30 projektov

dokončených a vo výstavbe

1,2 miliardy EUR

hodnota aktív

2,7 miliónov m2

v budovách už postavených a vo výstavbe

50+ ocenení

v komerčných a rezidenčných projektoch

Naše hodnoty

 1. P value_title_1

  Professionalism

  Preukazujeme
  profesionalitu
  na všetkých úrovniach

 2. R value_title_2

  Responsibility

  Sme spoľahliví,
  iniciatívni, vždy
  robíme niečo naviac

 3. I value_title_3

  Integrity

  Sme čestní,
  dôveryhodní
  a zodpovední

 4. C value_title_4

  Creativity

  Sme flexibilní, otvorení novým možnostiam, prichádzame s vylepšeniami

 5. E value_title_5

  Engagement

  Sme nadšení,
  zapálení,
  tímoví hráči

 1.  
 2.  
 3.  
 4.  
 5.  

Výnimočná architektúra & dizajn

V Penta Real Estate spolupracujeme s tými najlepšími svetovými a lokálnymi architektmi a projektantmi. Sme hrdí, že naše stavby získali uznanie od odbornej i laickej verejnosti. Dôkazom toho je aj viac ako 50 ocenení naprieč komerčnými a rezidenčnými projektmi.

Naša stratégia

Každý projekt Penta Real Estate je synonymom vysokého štandardu a kvality. Do "brownfieldov" prinášame život, do miest svetovú architektúru a špičkovú úroveň postavených budov. To všetko so silným akcentom na životné prostredie, ktoré vnímame hlavne ako priestor, v ktorom chceme všetci kvalitne žiť, tvoriť a pracovať.

Sme flexibilní novým investičným príležitostiam. Zameriavame sa na slovenský, český a poľský trh. Sústreďujeme sa na segmenty kancelárií, bytov, retailu a prípravy územia. Preferujeme development nových projektov, ale investujeme taktiež do už existujúcich, pokiaľ spĺňajú naše investičné kritéria. Vstupujeme len do projektov, nad ktorými máme kontrolu a kde máme rozhodujúce slovo pri ich riadení.